PETER NAGY

pedagóg tanca

Tanečné vzdelanie:

  • 1991 - 1996 - Konzervatórium Timonova 2, Košice

Prax:

  • baletná škola Alici Hooperovej
  • tanečná škola Olympia pod vedením Ing. Miroslava Kapustu
  • tanečný klub TC pod vedením Ing. Miroslava Lenárta
  • folklórny súbor Jahodná pod vedením Jozefa Bakšaya
  • armádny umelecký súbor, Bra slava
  • Štátne divadlo Košice, sólista baletu

V súčasnosti: pedagóg Konzervatória Jozefa Adamoviča, Exnárova 8, Košice.

Iné: .Cena Literárneho fondu - výboru Sekcie pre tvorivú činnosť v oblasti rozhlasu, divadla a zábavného umenia a Združenia divadelníkov na Slovensku; nominácia na prestížnu cenu Philip Morris - Kvet baletu za rok 2000 v odbore klasického a neoklasického tanca; spolupracoval s Z. Vidašičová, A. Csonthová - Hoppeová, O. Letenajová, J. Goga, T. Andrašovan, Z. Nagy, J. Blažek,
M. Cingel, M. Filová, T. O. Serdiuková, D. Dinková, G. Russo, J. Moravčík, V. a J. Vrublevskij,
R. G. Avnikjan, V. Shuvalov, B. M. Juldašev, J. Ivanenko, L. Vaculík, V. Harapes, P. Zuska, O. Šoth,
M. a A. Halász, J. Kubánka, J. Ďurovčík, I. Kučerová, K. Simonov.

Repertoár: .O. Nedbal: Z rozprávky do rozprávky, Rozprávka o hlúpom Janovi; L. Delibes: Coppélia; P. I. Čajkovskij: Spiaca krásavica; S. S. Prokofiev: Popoluška, Peter a vlk; C. Debussy: Skrinka hračiek; B. V. Asafiev: Bachčisarajská fontána; P. I. Čajkovskij: Labutie jazero; G. Verdi: Nabucco; N. Bodnár: Dobrodružstvá smelého zajka; T. Andrašovan: Letokruhy - Slovensko v tanci; G. Verdi: Aida; P. I. Čajkovskij: Luskáčik; M. de Falla: Trojrohý klobúk; A. I. Chačaturian: Maškaráda; G. Bizet: Carmen; F. Chopin: Sylfidy; J. S. Bach, T. Luis de Victoria, G. Muffat, B. Kostka: Krvavá svadba; B. Kostka: Edith Piaf; S. S. Prokofiev: Rómeo a Júlia; L. Bart, J. Bednárik: Oliver Twist, B. Kostka: Pink Floyd Pictures; J. Moravčík, P. Uličný: V rytme; J. Strauss: Netopier; P. I. Čajkovskij: Eugen Onegin; A. Ch. Adam: Giselle; G. Bizet, R. K. Ščedrin, D. Forrest: Carmen; G. Kancheli: Svetlý žiaľ, Vták ohnivák; G. F. Händel, W. A. Mozart, G. Rossini, P. Mascagni, F. M.-Bartholdy: Stmívaníčko; G. Dusík: Modrá ruža; M. Pavlíček: Zvláštna radosť žiť II.; L. A. Minkus: Don Quijote; G. Verdi: Requiem; B. Smetana: Predaná nevesta; A. de Saint - Exupéry , M.Pavlíček: Malý princ; L. J. F. Hérold: Zle strážené dievča; C. Orff: Carmina burana; I. F. Stravinskij: Svätenie jari; W. Shakespeare, S. S. Prokofiev, G. B. Pergolessi, W. A. Mozart: Rómeo a Júlia; M. Kocáb: Odysseus; W. A. Mozart: Svadba podľa Figara (Mozarta); Ch. Gounod: Faust a Margaréta; M. Ravel: Bolero; C. Saint-Saëns, C. Pugni: Mariin sen; O. Šoth, Z. Mistríková: M. R. Štefánik; I. Bázlik, P. Stoličný, J. Štrasser: Polepetko; G. Donizetti: Lucia di Lammermoor, Ľudová hudba Železiar: Jánošík; R. Drigo: Harlekyniáda; E. Kálmán: Čardášová princezná; P. I. Čajkovskij, V. Medvedev, Va. Modestov: Onegin; M. Ravel: Španielská hodinka; A. Harvan: Doktor Jajbolí; J. Offenbach: Orfeus v podsvetí; H. Leško, J. Ďurovčík: Zvonár u Matky Božej; O. Šoth, M. Kocáb: Sándor Márai; M. Antol, A. Harvan, V. Krausz: Móric Beňovský; T. Mann, O. Šoth: Smrť v Benátkach; K. Simonov, L. N. Tolstoj, R. Ščedrin: Anna Karenina; O. Šoth, V. Janeček: Nočná skúška - príprava na muzikál; L. Minkus, V. Malakhov: Bajadérka; A. I. Chačaturjan, K. Simonov: Spartakus; O. Šoth: Charlie Chaplin

Zájazdy: Nemecko, Švédsko, Francúzsko, Poľsko, Maďarsko, Belgicko, Ukrajina, Česká republika, Taliansko, Rakúsko, Mexiko, Španielsko, Portugalsko...

Zriaďovateľ:

Sledujte nás na sociálnych sieťach:

Ochrana osobných údajov
(C) 2016 Konzevatórium Jozefa Adamoviča. Vytvoril Vizual s pomocou systému Audience Toolkit.