Prázdny

Úspešní absolventi

Konzervatórium Jozefa Adamoviča, Exnárova 8, Košice, má dvadsaťdeväťročnú históriu (predtým pod názvom Spojená škola s organizačnými zložkami Konzervatórium a Stredná umelecká škola a pôvodne pod názvom Stredná umelecká škola) vychovalo veľké množstvo úspešných absolventov. Študenti, ktorí študovali na našej škole, pokračovali v štúdiu na vysokých školách, úspešne pôsobia v profesionálnych divadlách, alebo učia na Základných umeleckých školách.

Tento zoznam našich úspešných študentov ani zďaleka nie je úplný. Určite sme si nespomenuli na všetkých našich bývalých študentov a takisto nevieme o všetkých, kam ich zavial osud. Myslíme si však, že máme byť na čo hrdí, lebo aj tento krátky zoznam je svedectvom veľmi dobrej, systematickej a odbornej práce našich pedagógov.

Mgr. art. František Balog 
Patrí medzi našich najlepších absolventov. Chlapec, ktorý vyrastal v detskom domove študoval na našej škole herectvo a už počas štúdia sa s úspechom zúčastnil viacerých súťaží. Bol prijatý na VŠMU v Bratislave - muzikálové herectvo. Na prijímacích pohovoroch všetkých uchvátil svojím spevom, tancom aj 
hereckým prejavom a skončil na 1. mieste. Od ukončenia štúdií hosťuje vo viacerých slovenských divadlách, je členom ŠD Košice a pedagogicky pôsobil aj na našej škole.

Mgr. art. Eva Blašková 
Tiež študovala herectvo na AU v Banskej Bystrici. V súčasnosti je moderátorkou bratislavského rádia Hey a zároveň nezanevrela ani na divadlo a hosťuje v divadle Pôtoň.

Mgr. art. Lívia Dujavová 
Je ďalšou našou veľmi úspešnou absolventkou, okrem toho, že pôsobí v ŠD v Košiciach, učila aj na našej škole.

Mgr. art. Angelika Hujdičová
naša spevácka absolventka sa po skončení VŠMU vrátila k nám učiť.

Mgr. art. Jana Wernerová 
Je prvou študentkou našej školy, ktorá pokračovala vo svojich štúdiách na AU v Banskej Bystrici.
V súčasnosti hrá v profesionálnom divadle Na peróne a pôsobí aj ako pedagóg herectva na našom konzervatóriu.

Mgr. art. Daniel Žulčák
patrí medzi našich najúspešnejších absolventov, v súčasnosti pôsobí v Martinskom komornom divadle, ale zároveň hosťuje vo viacerých slovenských divadlách, svoj hudobný talent rozvíja v hereckej kapele Orchester Jeana Valjeana.

Mgr. art. Michal Kalafut
s Danielom boli spolužiakmi nielen na škole, ale aj na VŠMU v Bratislave. V súčasnosti Michal pôsobí v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre.

Mgr. art. Michaela Domovcová, Mgr. art. Jana Štafurová a Mgr. art. Nikola Gánovská
Po vzore svojich starších 
spolužiačok pokračovali v štúdiu na AU v Banskej Bystrici, po skončení sa vrátili k nám učiť. Michaela pôsobí aj v Divadle NA PERÓNE, Janka v Bábkovom divadle v Košiciach.

Mgr. art. Janka Bartošová, Mgr. art. Andrej Sisák a Lukáš Takáč
po skončení bábkoherectva na VŠMU sa vrátili do Košíc, všetci traja sú hercami Bábkového divadla v Košiciach, Janka zároveň učí na našej škole, Lukáš na SHDK.

Mgr. art. Silvia Svákusová, Mgr. art. Alexandra Fábryová, Mgr. art. Martin Nagy
sú ďalší naši študenti, ktorí študovali na AU v Banskej Bystrici hereckú tvorbu.

Mgr. art. Alexandra Holubová 
Študovala spev na AU v Banskej Bystrici.

Mgr. art. Alžbeta Smolinková
Študovala spev na AU v Banskej Bystrici a pôsobí ako pedagóg na Konzervatóriu Jozefa Adamoviča. Účinkuje v ŠD Košice.

Mgr. art. Denisa Havrľová 
Študovala filmovú dokumentárnu tvorbu na AU v Banskej Bystrici a filmovú réžiu na VŠMU v Bratislave, je úspešnou novinárkou, rómskou aktivistkou a bývalou šéfredaktorkou rómskych novín Romano nevo lil, bývalou poradkyňou štátnej tajomníčky pre rómske komunity, pôsobiaca ako novinárka TASR.

Mgr. Iveta Fečová 
Študovala na UKF v Nitre hudobnú výchovu a spev.

Mgr. Zuzana Pavlíčková - Grivalská 
Ďalšia talentovaná absolventka našej školy, ktorá v súčasnosti pôsobí ako riaditeľka na ZUŠ v Spišskej Belej.

Mgr. Zuzana Lojková  
Je ďalšou našou absolventkou, ktorá je vo funkcii riaditeľky a to Cirkevnej základnej školy v Rožňave.

Bc. Mária Reľovská, Mgr. Marian Leskovjanský a Bc. Jozef Mišenko
Študovali na KU v Ružomberku, Marián hru na klavíri, Mária a Jozef spev.

Mgr. Ivana Jakubčová 
Študovala na Filozofickej fakulte PU - estetiku a slovenský jazyk, v súčasnosti je umeleckou šéfkou Komorného divadla bez opony - Portál.

Mgr. Zuzana Dancáková
Tiež študovala na Filozofickej fakulte PU - estetiku a slovenský jazyk. Pôsobí v Red Nose Clowndoctors, Prešovskom národnom divadle a v Divadelnom kabinete východňara.

Mgr. Katarína Pusztaiová 
Študovala na Filozofickej fakulte PU estetiku a hrala v profesionálnom prešovskom divadle Babadlo.

Mgr. Elena Kaštelyová 
je ďalšou našou bývalou herečkou študujúcou na vysokej škole - UPJŠ v Košiciach. Účinkovala aj v divadle Thália v Košiciach.

Mgr. Katarína Staňová 
Je ďalšou z veľkého počtu našich študentov, ktorí študovali na Filozofickej fakulte PU – estetiku-slovenský jazyk a zároveň ďalšou našou bývalou študentkou, ktorá učí na našej škole.

Bc. Rado Moznich
Študoval na našej škole spev a teraz u nás pôsobí ako pedagóg spevu pre HDU.

Mgr. Jozef Šivák 
Náš semifinalista súťaže Superstar bol redaktorom Slovenskej televízie a zároveň organizátorom skvelého medzinárodného festivalu rómskej hudby, pôsobil aj ako hovorca na ministerstve pôdohospodárstva, v súčasnosti je radaktorom televízie TA3.

Gejza Adam, Norbert Demeter, Miroslav Filko a Július Hudi 
Sú tiež absolventmi našej školy, ktorí u nás učili. Norbert Demeter v súčasnosti pôsobí v orchestri Štátnej filharmónie v Košiciach.

Mgr. Martin Horváth 
Študoval hudobnú výchovu - husle na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, pedagogicky pôsobil aj na našej škole, v súčasnosti učí na ZUŠ v Rimavskej Sobote a na súkromnom konzervatóriu v Rimavskej Sobote.

Mgr. Slavo Klempár, Michal Demeter, Janka Škvareninová - Trojáková a Ladislav Bubnár
Títo naši absolventi pôsobia, alebo pôsobili v opere ŠD v Košiciach, ako členovia operného zboru, Slavo Klempár zároveň učí aj na súkromnom konzervatóriu. Ladislav Bubnár, skromný chlapec vyrastajúci v detskom domove presedlal z opery do popmusic, kde sa mu veľmi darí, v Rusku aj v Čechách má sľubne rozbehnutú medzinárodnú kariéru.

Amira Fabianová
Úspešná semifinalistka súťaže Miliónový tanec má vlastnú tanečnú skupinu v Holíči.

Viktória Šándorová, Nikolai Gábor, Jaroslav Godla, Lucia Hangurbadžová, Žaneta Štipáková a ďalší naši absolventi pôsobia v profesionálnom rómskom divadle Romathan.

Slávka Oláhová
Je úspešnou speváčkou doma aj v zahraničí, v súčasnosti učí na súkromnom konzervatóriu v Rimavskej Sobote.

Jaroslav Baláž a Stanislav Šarišský spievajú v profesionálnom ukrajinskom súbore PUĽS.

Lívia Zacharovská, Kristína Konečná a Veronika Péková-Kleščová 
Naše bývalé študentky herectva sa uplatnili v modelingu doma aj v zahraničí, Veronika je v súčasnosti herečkou Spišského divadla.

Svetlana Križáková, Liana Prítoková, Mária Zajacová, Ondrej Nehila, Stanislav Šarišský, Klára Szatmáryová a Júlia Boldiová, 
študenti spevu patria medzi tých našich študentov, ktorí si našli uplatnenie na Základných umeleckých školách, kde pedagogicky pôsobia.

Mgr. Andrea Šafranová pôsobila na SHDK a zároveň je režisérkou, dramaturgičkou, herečkou a producentkou svojho súkromného divadla.

Marek Šarišský, Šimon Stariňák a Dalibor Fabian,   naši bývalí žiaci, pôsobia v Balete Štátneho divadla v Košiciach takisto ako naša absolventka Klaudia Džuberová. Dávid Jendrušák pôsobí v balete divadla v Ústí nad Labem.

Viliam Gurbaľ patrí medzi našich najznámejších absolventov. Už tridsať rokov pôsobí ako organista v Dóme sv. Alžbety, v roku 1992 založil aj cirkevný miešaný Zbor sv. Cecílie, ktorý sa vypracoval medzi najlepšie zbory nielen v Košiciach, ale na celom Slovensku. Dirigent, regenschori, organizátor cirkevnej hudby, objaviteľ mnohých zabudnutých skladieb z archívov. Niekoľko rokov dirigoval aj náš Dievčenský zbor Tempo.

Titusz Tóbisz operný aj muzikálový spevák patrí medzi našich žiakov, ktorí dosiahli obrovské úspechy nielen doma, ale aj v zahraničí.

Zriaďovateľ:

Sledujte nás na sociálnych sieťach:

Ochrana osobných údajov
(C) 2016 Konzervatórium Jozefa Adamoviča. Vytvoril Vizual s pomocou systému Audience Toolkit.

Nastavenia ochrany súkromia

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...